Raamatukogude aasta 2022

Raamatukogude aasta avatakse 12. jaanuari keskpäeval toimuva üle-eestilise ettelugemisega.

Ette loetakse möödunud aastal enim laenutatud Eesti autori ilukirjanduslikku teost, milleks on Mudlumi “Mitte ainult minu tädi Ellen”. Enam kui 3500 korda laenutatud raamatut loetakse samaaegselt ette raamatukogudes üle Eesti ning kell 11.55 saavad huvilised vaadata otseülekannet kõige kauem järjepidevalt tegutsenud Tarvastu raamatukogust.

Otseülekannet saab jälgida ja järele vaadata SIIN.

Raamatukogud saavad vastavalt oma külastajatele valida, kas lugeda ette teos täiskasvanutele või lastele.
Lastekirjandusest laenutati kõige enam Piret Raua raamatut “Tobias ja teine b”, mis jõudis lugejate kodudesse 4335 korral. Meie raamatukogus loeb katkendi Piret Raua raamatust ette harrastusnäitleja Merike Koort. Kuulama tulevad gümnaasiumi 2 b klassi õpilased.

Aasta jooksul toimub raamatukogudes üle Eesti sadu sündmusi. Tegevustega saab end kursis hoida jälgides spetsiaalselt teema-aastaks loodud veebilehte, mille sündmuste kalendrit raamatukogud jooksvalt täiendavad.

Veebileht on leitav aadressil www.raamatukogudeaasta.ee.
Täismahus veeb koos sündmuste kalendriga avatakse 12. jaanuaril koos raamatukogude aasta algusega.

Põnevat aastat kõigile ning kohtumiseni raamatukogus!