Avatud

Pühapäev -  suletud

Kinkeraamat „Pisike puu“

Hea lapsevanem!

Eestis on juba üle kümne aasta ilus traditsioon, mille kohaselt riik kingib igale vastsündinud Eesti lapsele raamatu.

Uute omanikeni jõuavad raamatud Eestis kohalike omavalitsuste korraldavatel pidulikel sündmustel, kus tervitatakse uusi ilmakodanikke ja õnnitletakse vastseid lapsevanemaid. Kiili vallas toimus see pidulik sündmus 5. mail. Need, kel seal osaleda ei õnnestunud, saavad raamatu kätte Kiili raamatukogust raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Raamat  „Pisike puu“ sobib hästi esimeseks sammuks raamatumaailma ja avab ukse lugemishuvile.

Kogumiku pealkiri on pärit Ott Arderi luuletusest „Pisike puu“, mis on ühtlasi raamatu nimiluuletus. Raamatukaante vahele on nopitud luuletusi ning jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanikelt. Selles on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud, kui ka päris uusi lugusid, sekka muinasjutte ja liisusalme, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi illustratsioonid.

Beebidele mõeldud kinkeraamatu traditsiooni algatas 2007. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskus raamatuga „Minu esimene raamat“.  Aastatel 2008–2014 kandis beebiraamat pealkirja „Las laps loeb“, koostajaks Heiki Vilep ja väljaandjaks SA Kultuurileht. Alates 2015. aastast on kinkeraamatu koostaja ja väljaandja taas Eesti Lastekirjanduse Keskus. Projekti rahastab Kultuuriministeerium.